Úvod
AEROzážitky.cz
© Q-COMP 2012-2022 - Stránky provozuje Letecká škola BEMOAIR s.r.o.
poskytujeme zážitky  v 3D prostoru
www.letani-zazitky.cz
tel. 604 842 624
Vrtulník R44 Raven na letišti Benešov
Pohled z kokpitu vrtulníku R44 Raven
Létání na simulátorech dopravních letadel Létání na simulátorech dopravních letadel
LETECKÉ SIMULÁTORY
Létání na velkých dopravních strojích pro každého To je létání na jejich věrných simulátorech. Na těchto zažízeních je opravdu vše je co ve skutečných kokpitech těchto letounů, ovládá se stejně jako skutečné letadlo a odezva na Vaše pokyny a řízení je tak realistická, že po pár minutách “letu” si myslíte, že sedíte v opravdovém letadle. Pohyblivá hydrau-lická základna (kromě ATR42) způsobí na Vašem těle přetížení jak při startu, tak i při přistání a musíte být opravdu připoutáni, pokud nechcete své místo nedobrovolně opustit.
Lokality Simulátor ATR42 a B737 je umístěn na letišti Praha Ruzyně. Tam na Vás bude na vrátnici areálu čekat auto s instruktorem, který Vás doveze na místo, kde se nachází vlastní simulátor a odlétá s Vámi objednanou předváděcí / výukovou lekci. Simulátor ULT28 je umístěn v areálu v Horních Počernicích a opět bude na místě instruktor, který si převezme posádku a provede instruktáž a let. Objednávky jsou nutné alespoň čtrnáct dnů předem, na dohodu jsou možné i víkendy..
Ceny Základní a minimální doba letu na všech simulátorech je jedna hodina. Ceny za jednotlivé typy simulátorů jsou uvedeny níže v tabulce. Cena je pro jednu tři osoby stejná, je možno se vystřídat. V případě tří osob ale doporučujeme alespoň dvě hodiny letu, uteče to jako voda. Všechny ceny jsou již včetně daně a instruktora. V případě, že budete mít zájem odlétat více hodin, další ceny Vám sdělíme na individuální dotaz.
Popis letu Instruktor Vás seznámí se základními přístroji v letadle / simulátoru a vysvětlí Vám základy jejich ovládání a ovládání letadla. Celý systém bude připraven ke vzletu, takže vy již pouze přidáte plný plyn a můžete letět. Zjevná výhoda simulátoru je ta, že když havarujete, obvykle se jen restartuje systém a letí se dál. Vše je naprosto bezpečné.
Věk a zdravotní omezení Minimální věk vzhledem k ovládání simulátoru je 10let s doprovodem dospělé osoby. Jinak pro tuto aktiivitu není žádné zdravotní omezení.
1.hod na simulátoru ULT28 ………… 4.000,-Kč 1.hod na simulátoru ATR42/72 .……. 5.500,-Kč 1.hod na simulátoru Boeing 737 ….. 18.900,-Kč druhá a další hodiny na simulátorech
2.hod na simulátoru ULT28 ………… 7.000,-Kč 2.hod na simulátoru ATR42/72 .…….10.000,-Kč 2.hod na simulátoru Boeing 737 ….. 35.500,-Kč
Simulátor vojenského dopravního letounu AN 28 Pilotní kabina je umístěna na hydraulické pohyblivé základně která zajišťuje realistické pocity, které pilot během všech fází letu. Počítačem generovaný obraz je přiváděn do dvou kolimátorů a zajišťuje reálný vizuální vjem po dobu celého provedení letu. Pracoviště instruktora je situováno za sedačkami pilotů s možností plné kontroly činnosti posádky, simulací závad a počasí. Z letu Vám bude vytisknut záznam, který bude zobrazovat trasu a výšku letu a bude částečně vypovídat i o Vašem pilotním umění.
Simulátor civilního dopravního letounu ATR - 42 / 72 Jedná se o simulátor dvoumotorového turbovrtulového letadla s moderní avionikou a vybavením přesně jako ve skutečném letadle, na kterém se cvičí posádky pilotů ČSA. Pilotní kabina je na pevné základně, obraz je přenášen třemi projektory na zakulacené plátno o rozsahu 180st. Realita je zajištěna i přenosem sil do řízení pomocí vibrací a elektromotorů. Pracoviště instruktora je za sedačkami pilotů s možností plné kontroly činnosti posádky, simulací závad a počasí. Z letu Vám bude vytisknut záznam, který bude zobrazovat trasu a výšku letu a bude částečně vypovídat i o Vašem pilotním umění.
Simulátor dopravního letounu Boeing B-737/400 Jedná se o simulátor dvoumotorového proudového dopravního letadla vybavený moderní i klasickou avionikou přesně tak, jak ve skutečném letadle, na kterém se cvičí posádky pilotů ČSA. Pilotní kabina je na plně pohyblivé základně se šesti hydraulickými rameny, obraz je přenášen zcela realistickou tříkanálovou zpětnou projekcí. Po pár minutách letu máte pocit, že sedíte ve skutečném letadle a pohybujete se v tisících metrech nad zemí. Pracoviště instruktora je za sedačkami pilotů s možností plné kontroly činnosti posádky, simulací závad a počasí. Jedinečný zážitek pro náročné!