AEROzážitky.cz
© Q-COMP 2012-2022 - Stránky provozuje Letecká škola BEMOAIR s.r.o.
poskytujeme zážitky  v 3D prostoru
www.letani-zazitky.cz
tel. 604 842 624
Akrobatický letoun Zlín Z-142
Pohled z kokpitu vrtulníku R44 Raven
Let je určen pro jednu osobu, cena závisí na celkové době letu a dle požadavku na pořízení videzáznamu :
Lokalita Standartním místem vzletu je letiště Benešov. V případě požadavku na let z jiné lokality je nutná individuální domluva. Vzlet je prováděn z letiště Benešov, vlastní let s akrobatickými prvky je prováděn buď nad letištěm (je-li volno) nebo jižně od letiště v prostoru určeném pro nácvik a létání akrobacie.
Cena letu
Akrobatický let na výcvikovém letounu Zlín 142 Máte-li chuť zkusit něco neobyčejného a máte rádi adrenalin, můžete se s našimi zkušenými instruktory proletět ve cvičném akrobatickém letadle Zlín Z142A. Tento typ je využíván pro základní výcvik v akrobacii a je schopen všech základních prvků s rozsahem přetížení +6G/-4G. Při tomto ukázkovém letu se tak vysoké hodnoty přetížení nedosahují, zejména záporné hodnoty se obvykle drží kolem -1 -2G. Pokud by Vám přesto byly obraty nepříjemné, stačí to oznámit pilotovi a ten let přizpůsobí Vaším pocitům. Obvykle ale bývají účastníci tohoto letu nadšeni a na vývrtku, přemety, výkruty, souvrat a let na zádech dlouho vzpomínají. Letadel typu Z-142, které mají zesílené závěsy křídel a mohou létat akrobacii, je v ČR jen několik (do cca 10ks) a jeden z nich provozuje naše společnost na letišti Benešov. Dvoumístný letoun Z-142 je určen pro výcvik pilotů od základní techniky pilotáže po výcvik vyšší pilotáže. Na tomto letounu létají naši piloti i na akrobatických soutěžích. S Vámi budou létat pouze letečtí instruktoři, kteří akrobacii i vyučují, takže jen ti nejlepší s profesionálním přístupem. Pokud Vám let nebude dělat dobře, rozhodně se nebudou jen “předvádět” a let přizpůsobí Vašim pocitům.
Provedení letu Po vzletu z letiště Benešov nastoupáme do výšky 5000ft nad mořem a bude provedena akrobatická sestava
V základní době letu Vám zkušený pilot - instruktor letecké akrobacie předvede všechny akrobatické prvky, které je schopen letoun Z142 zvládnout. Po nastoupání do výšky cca 1200m nad zemí uděláte jednu otočku vývrtky, přemet (looping) souvrat, zvrat, výkrut a let na zádech. Některé prvky lze v základní době letu zopakovat i několikrát.
Cena za osobu a základní dobu letu je 3.500,-Kč Základní dobou letu je 12 minut, která obvykle pro netrénovaného člověka plně dostačuje. Budete-li mít pocit, že zvládnete let delší, každá další minuta letu je za 250,-Kč. Je možný rozšířený akrobatický let kdy je doba letu 20minut a cena tohoto letu je 5.800,-Kč Cena videozáznamu +200,-Kč je možné na Vaše médium, nebo Vám jej později zašleme na DVD případně uložíme na cloud ke stažení.
Letoun Zlín Z-142
Akrobacie na motorovém letounu - adrenalinový zážitek Akrobacie na motorovém letounu - adrenalinový zážitek
Letoun Zlín Z-142